Ekumēniskais Krusta ceļš

Šis ir trauksmains laiks, kad ir tik daudz maldu, neskaidrības un nestabilitātes, kad Krievija ir uzsākusi un turpina karu Ukrainā, kas tādējādi piedzīvo nežēlību un vājprātu ļoti barbariskā veidā. Mēs jūtamies satriekti, pieredzot ārkārtīgu necilvēcību, nespējot to novērst. Tāpēc katrs meklējam veidus, kā būt kopībā, kā palīdzēt, kā atbalstīt Ukrainu, kā sevī, starp apkārtējiem un pasaulē nostiprināt mieru.


Pēc divu gadu pārtraukuma Vecrīgā, Lielajā piektdienā, 15. aprīlī no plkst. 10:00 līdz aptuveni plkst 12:30, jau sešpadsmito gadu notiks Ekumēniskais Krusta ceļš. Šajā reizē tas tiks veltīts lūgšanai par mieru Latvijā, Ukrainā, Krievijā un visā pasaulē. Tā noslēgumā Doma laukumā no aptuveni 12:30 līdz 15:00 lūgšanu un pielūgsmes mūzikas atmosfērā varēs dzirdēt liecības, kā arī būs iespēja personiskai sarunai un aizlūgumam pie garīdzniekiem un cilvēkiem, kuriem ir pieredze uzklausīt un aizlūgt. Krusta ceļa moto: "Pāri visam, kas jāsargā, sargi savu sirdi, jo no turienes rosās dzīvība!" Sal. pam. 4:23. Aicināts ir ikviens!

Meditācijas lasīs aktieri Liene Gāliņa un Ģirts Ķesteris. Krusta ceļa garīgās pārdomas vadīs Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, mācītājs Krists Kalniņš, mācītājs Edgars Mažis, mācītājs Andrejs Čebotarjevs, priesteris Jānis Meļņikovs, Latvijas Baptistu Draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns un Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Savus pieredzes stāstus un liecības Krusta ceļa dalībniekiem uzticēs pārstāvji no Ukrainas un Latvijas.

Šo pasākumu pirms pandēmijas projektu ietvaros daudzus gadus ir atbalstījusi Rīgas Dome. Tā kā šajā gadā Ekumēnisko Krusta ceļu tā nav varējusi atbalstīt, bet gājienam atbilstošās apskaņošanas sistēmas nodrošināšanai nepieciešami aptuveni 3500 eiro, tad lūdzam iespēju robežās lūgšanu gājienu atbalstīt finansiāli.

Ekumēnisko Krusta ceļu tiešraidē translēs gan TV24 televīzijā un TV24 Facebook kontā, gan arī Radio Marija Latvija (RML) FM viļņos, aplikācijā un mājas lapā. To varēs vērot arī Facebook kontā "Ekumēniskais Krusta ceļš", kā arī YouTube kontā "Katoļu mediju centrs". Klausīties Ekumēniskā Krusta ceļa tulkojumu ukraiņu/angļu valodā būs iespēja arī FM frekvencēs, ejot gājienā.

Lai gaismas un mīlestības piepildīti tuvojošie Lieldienu svētki!

Rekvizīti ziedojumam Ekumēniskajam Krusta ceļam:
Nodibinājums "Vidzemes katoļu jauniešu centrs"
Reģ. nr. 40008172046
Juridiskā adrese: Mazā Pils iela 2a, Rīga, LV-1050
SEB banka - konta nr.: LV05UNLA0050016682724


Kontaktinformācija:
krustacels@gmail.com
29966227
Ekumēniskais Krusta ceļš Ekumēniskais Krusta ceļš Reviewed by VA redakcija on svētdiena, aprīlis 03, 2022 Rating: 5

Nav komentāru:

ads 728x90 B
Nodrošina Blogger.