Septītas dienas adventisti – jau nosaukumā ielikta būtiskākā konfesionāla atšķirība no pārējiem kristiešiem – mēs svinam sabatu. Aptaujas rāda, ka tieši sabata dēļ adventisti vēlas piederēt  Adventistu baznīcai. Bet ko nozīmē svinēt? Un ko darīt tad, ka svētki kļūst par izaicinājumu un grūtību avotu?

Diskusijas, kas pēdējā laikā Latvijā izvērsušās ap sabatu, ir raisījušas dažādas pārdomas un acīmredzot atšķirīgus viedokļus. Tādēļ vienu rakstu sēriju veltīsim sabatam. Mēs ticam, ka Dievs savulaik dāvāja sabatu kā īpašu svētību. Bet ko nozīmē šīs svētības piedzīvot šodien? Te droši vien runa ir par katra personisko, individuālo pieredzi un piedzīvojumiem.  Pat ja šī pieredze atšķiras un secinājumi mums nepatīk, cik labi, ka mēs varam ar to dalīties, diskutēt un varbūt arī pārvērtēt. Paldies nākamo rakstu autoriem: gan vienkāršajiem lajiem, gan teoloģijas doktoriem.

Aidis Tomsons – Kaut nepienāktu sabats!
Andis Krēsliņš – Kas ir sabats?
Ulvis Skadiņš – Sabats karikatūrās
Aivars Ozoliņš – Sabats un evaņģēlijs
Dalīties Google Plus

VA redakcija:

"Vēstis adventistiem" ir neatkarīga Septītās dienas adventistu izveidota platforma, lai ziņotu par norisēm adventistu draudzēs Latvijā un pasaulē, kā arī notikumu tendencēm sabiedrībā.
Mēs ļoti priecātos, ja Tu, mūsu lasītāj, sāktu ar vien vairāk domāt - kas, kā un kapēc?
    Blogger komentāri
    Facebook komentāri

0 comments :

Komentāra publicēšana