Draudžu Savienības padomes loceklis izslēgts no draudzes!


Salīdzināšanās nav notikusi. Iepriekšējais Daugavpils Adventistu draudzes vadītājs Alvils Šaripovs 30.septembrī izslēgts no draudzes.
Šī ir pirmā reize, kad no draudzes un Adventistu baznīcas rindām tiek izslēgts Draudžu savienības padomes loceklis.VA jau rakstīja par konfliktu, kāds izveidojās Daugavpils draudzē. Rakstu varat izlasīt šeit: http://www.vestis.adventistiem.lv/

Tā kā jautājums par A.Šaripova izslēgšanu no draudzes pirms trim nedēļām tika atlikts, pastāvēja cerība, ka abas puses meklēs kompromisu un salīdzināsies. Tomēr tas nav noticis. Neoficiāli tika pieļauts, ka atlikšana bija nepieciešama, lai izslēgšanu veiktu juridiski korekti – pats A.Šaripovs laicīgi bija jāinformē, ka tiks skatīts jautājums par viņa piederību draudzei.

Daugavpils draudzes mācītājs Vitālijs Kroitors telefonsarunā VA sacīja, ka viņam notikušā ir žēl. Viņš esot cerējis, ka attiecības izdosies sakārtot. Tomēr draudzē gandrīz visi vienprātīgi bijuši par A.Šaripova izslēgšanu. VA gan noskaidroja, ka neapmierinātā puse draudzes stundā nepiedalījās, un kopumā par izslēgšanu balsojuši 26 cilvēki no gandrīz 70 cilvēku lielās draudzes. Kā savā lapā skaidro mācītājs Andris Pešelis, tas gan nenozīmē, ka draudzes lēmums nav leģitīms. (A.Pešela skaidrojumu varat lasīt šeit: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1898685263493568)

Jautāts par izslēgšanas pamatojumu, mācītājs V.Kroitors sacīja, ka tādu ir trīs. Viņam gan tobrīd rokās nebija juridiski precīzs formulējums, taču, kā skaidroja mācītājs, Šaripovs tiek vainots draudzes šķelšanā un sacelšanās pret draudzes vadību. Tāpat viņam pārmesta nekristīga uzvedība un tas, ka viņš ārpus draudzes izplatījis informāciju, kas grauj draudzes reputāciju.

V.Kroitors apstiprināja, ka A.Šaripovs kopā ar otras grupas garīgo ganu Daini Rudzīti bija ieradies uz draudzes sapulci, kur dzirdēja sev izteiktos pārmetumus. Tāpat sēdē piedalījās Latvijas Draudžu savienības atsūtītie novērotāji Andris Pešelis un Oļegs Mihailovs.

Pats Alvils Šariopovs sazvanīts atbildēja, ka šobrīd notikušo nav gatavs publiski komentēt. Viņš gan uzskata, ka viss līdz ar to nav beidzies, un punkts visam nav pielikts.
Vienīgais, ko viņš vēlējās pateikt - pateicību visiem tiem cilvēkiem, kuri, izlasot par notikušo, ar uzmundrinājuma vārdiem esot atbalstījuši un stiprinājuši viņa ģimeni.

Kā jau minēts, Alvils Šaripovs ir arī Latvijas Draudžu savienības padomē, un paredzams, ka šonedēļ šo jautājumu būs jāskata padomes sēdē. Tomēr saskaņā ar esošo baznīcas kārtību, ja vien LDS padome neapstrīd draudzes sēdē nolemto, viņš tiek automātiski arī izslēgts no Draudžu savienības padomes, un viņam vairs nav nekādas saistības ar Adventistu baznīcu. Līdz ar to Draudžu savienības padomei būs jālemj par to, kas turpmāk uzņemsies A.Šaripova pienākumus. Jāpiebilst, ka A.Šaripovu LDS padomē ar balsu vairākumu iecēla delegāti pēdējā Latvijas Draudžu savienības kongresā.
Dalīties Google Plus

VA redakcija:

"Vēstis adventistiem" ir neatkarīga Septītās dienas adventistu izveidota platforma, lai ziņotu par norisēm adventistu draudzēs Latvijā un pasaulē, kā arī notikumu tendencēm sabiedrībā.
Mēs ļoti priecātos, ja Tu, mūsu lasītāj, sāktu ar vien vairāk domāt - kas, kā un kapēc?
    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 comments :

  1. Diemžēl šī konflikta pamats nav teoloģiskas bet psiholoģiskas dabas. Savstarpējo attiecību problēma ir pasaules mēroga problēma. Liekas ka tam vajadzētu pievērs lielāku uzmanību draudzes mērogā.

    AtbildētDzēst