Rosina no draudzes izslēgt draudžu Savienības padomes locekli

Daugavpils draudzes padome ir rosinājusi sasaukt draudze stundu, lai lemtu par sava bijušā draudzes vadītāja, Latvijas Draudžu savienības padomes locekļa Alvila Šaripova izslēgšanu no draudzes.  Draudzes stunda bija paredzēta 9.septembrī, tomēr VA kļuvis zināms, ka tā pagaidām atlikta līdz septembra beigām.

Oficiālais pamatojums izslēgšanai VA nav zināms. Pats Alvils Šaripovs sarunu ar VA lūdza atlikt, jo, kā viņš paskaidroja pa telefonu, viņš vēl cer radušos situāciju atrisināt konstruktīvā ceļā. Savukārt Daugavpils draudzes mācītājs Vitālijs Kroitors  telefonsarunā atzina, ka draudzes padomei ir izveidots vesels pārmetumu saraksts, kādus Daugavpils draudze izvirzījusi savam bijušajam vadītājam.

Pirms 2 mēnešiem „Vēstis adventistiem” Facebook lapā tika publicēta  Alvila sievas Elvīras Šaripovas emocionāla vēstule, kurā viņa pauda sirdssāpi par saņemtajiem pārmetumiem, aizstāvot savu dzīvesbiedru. Pēc šīs vēstules VA redakcija solīja uzrakstīt plašāk par Daugavpilī notiekošo.
Konflikti jeb domstarpības Daugavpilī brieda jau sen. Kā liecina sarunas ar daugavpiliešiem, viss sācies pirms apmēram 7 gadiem, kad Vitālijs Kroitors no Daugavpils tika nosūtīts uz darbu citās draudzēs, un Daugavpils draudzē sāka kalpot mācītājs Mikus Kaimiņš. 2015.gadā Vitālijs Kroitors atgriezies Daugavpilī un secinājis – draudzē izveidojušās divas „partijas”.
Tolaik draudžu mediji par to neziņoja, taču konflikts izveidojās tik liels, ka Draudžu savienība mācītāju Miku Kaimiņu no Daugavpils atsauca un aizsūtīja darbā uz Līvāniem un Jēkabpili., bet Daugavpilī kādu brīdi kalpoja Dainis Rudzītis. Viņam izdevās draudzi atkal apvienot, draudzei pievienojās jauni locekļi. Šķita, ka viss pamazam norimst.

Strīdi ar jaunu sparu atsākās pirms nepilniem pāris gadiem, kad, atgriežoties Vitālijam Kroitoram, bija jāpārvēl Daugavpils Adventistu draudzes padome un nodaļu vadītāji. Konflikts izvērsās par vienu sievieti draudzes padomē. Tā kā runa ir par privāta rakstura pārmetumiem, mēs plašāk pārmetumu iemeslus neskaidrosim. Aprobežosimies vien ar to, ka daļa no draudzes uzskatīja- cilvēkam ar šādu reputāciju nevajadzētu ieņemt atbildīgo posteni draudze. Šāda nostāja bija arī draudzes vadītājam Alvilam Šaripovam.
Par spīti iebildumiem, jautājums tomēr tika virzīts skatīšanai draudzes balsošanai. Mācītājs Vitālijs Kroitors neslēpa savu pārliecību, ka galavārdu, ja ir domstarpības, jāsaka draudzei balsojumā. Ar 19 balsīm par, 16 pret un 10 cilvēkiem atturoties, minētā sieviete tika atkārtoti apstiprināta draudzes sekretāra amatā. Tas izraisīja tālāku reakciju. Alvils Šaripovs, būdams arī Latvijas Draudžu savienības (LDS) padomes loceklis, sagatvoja iesniegumu LDS padomei.  Neskaidrība bija par to, vai cilvēkus, kas atturas balsojumā, drīkst ignorēt: no 45 klātesošajiem tikai 19 bija balsojuši par. Cik zināms, LDS padome pieņēma šo iesniegumu un aicināja Daugavpils draudzi virzīt citu kandidātu atbildīgajam amatam.
Bija atkal sasaukta jauna Daugavpils draudzes stunda, un uz šo no Draudžu savienības devās bīskapa vietnieks Andrejs Āriņš. Kādas sarunas ir risinājušās šajā laikā, mēs līdz galam nezinām . Jautājums atkārtoti virzīts balsošanai (kā skaidroja mācītājs V.Kroitors, šoreiz balsojums bijis aizklāts), un vairākums atkal nobalsojis par šo pašu sievieti.
Kā noprotams, šis balsojums ietekmējis savstarpējās attiecības. Mazākumā palikušie sūdzējušies par ignorējošu attieksmi. Daudzi pārstājuši nākt uz dievkalpojumiem. Draudzes locekļi gan apgalvo, ka centušies izlīgt, taču nesekmīgi. Un pārmet Alvilam Šaripovam, ka viņš ir turpinājis kūdīt savus domubiedrus, sašķeļot draudzi.

Mācītājs Vitālijs Kroitors, kurš pats domā, ka ir centies palikt neitrāls un pūlējies abas puses samierināt, neslēpj savu sarūgtinājumu par notikušo. Viņš esot ļoti pārdzīvojis, cenšoties panākt izlīgumu. Visi trīs sarīkotie Vakarēdiena dievkalpojumi neesot devuši vajadzīgo rezultātu.
Laikam ritot, sekoja Daugavpils draudzes padomes iesniegums  par dievnama tehnisko stāvokli un tā izmantošanas iespējām, Tas viss beidzās ar to, ka jaunuzceltais adventistu dievnams šobrīd ir slēgts, un draudze pulcējas  vecajās telpās. Draudzē palikušie bija pārliecināti, ka A.Šaripovs vienkārši cenšas ieriebt.

2016.gada jūlijā Latvijas Draudžu savienība izplatīja paziņojumu, ka LDS ir atbalstījusi jaunas draudzes veidošanu Daugavpilī. Par jaunās grupas garīgo aprūpētāju tika nozīmēts iepriekšējais mācītājs Dainis Rudzītis. Cilvēki, kuri līdz LDS padomes lēmumam apmeklēja esošo draudzi, lūdza viņus atlaist jeb pārcelt uz Savienības draudzi, lai nākotnē izveidotu vēl vienu atsevišķu Daugavpils adventistu draudzi. Tomēr tālāka rīcība kopš tā laika nesekoja. Cik nojaušams, lielā mērā iemesls tam bija pašas Daugavpils draudzes nostāja. Lai gan konflikta būtība ir pavisam cita, dažas nianses atgādina nesen notikušo Rīgas Centra draudzē. Daugavpils draudze, izskatot aizgājušo draudzes locekļu lūgumu atlaist viņus uz Savienības draudzi, šos lūgumus noraidīja. Kā VA skaidroja Daugavpils draudzes mācītājs Vitālijs Kroitors, draudzes locekļi uzskata, ka aizgājušie cilvēki nedrīkst veidot jaunu draudzi, kas tapusi šķelšanās dēļ. Viņi gaidot, kad visi aizgājušie atgriezīšoties atpakaļ. Līdz ar to jautājums par šo cilvēku piederību un tālāko rīcību ilgāku laiku palika neatrisināts jeb „karājās gaisā”. Laikam ritot, Alvils Šaripovs atkārtoti aicināja iesaistīties Draudžu savienības padomi un vadību. Taču kā VA skaidroja bīskaps Vilnis Latgalis, draudžu vadība respektē vietējās draudzes lēmumus. Līdz ar to lēmumam par jaunas draudzes veidošanu nebija nekādas virzības.
„Mūsu pamatelements ir vietējā draudze,” saka bīskaps, skaidrojot, kāpēc daudzās sēdes, kurās šis jautājums ir skatīts, ir palicis bez rezultāta. 
Jāatzīst, pēdējās nedēļās notikušais nav ļāvis īstenot tās apņemšanās, kādas bija panāktas vasarā. Vilnis Latgalis atzīst, ka vēl jūlija sākumā viņš ar Alvilu Šaripovu esot vienojies aizmirst visus pāridarījumus un atrisināt domstarpības. Tāpat pie aizgājušās grupas bijis aizgājis mācītājs Vitālijs Kroitors. Tika pārrunātas pieļautās kļūdas. Tomēr drīz vien sekojošais draudzes padomes lēmums rosināt jautājumu par Alvila Šaripova izslēgšanu no draudzes visu izmainījis.

Draudžu savienības vadība līdz šim lielā mērā ieņēmusi nogaidošu attieksmi. Vilnis Latgalis nedēļas sākumā sacīja, ka Draudžu savienības vadība gaidīs, kāds būs vietējās draudzes lēmums, un tikai tad spriedīs par tālāko rīcību. Tiesa, ja draudze lemtu par A.Šaripova izslēgšanu, lielu manevru iespēju vairs nebūtu. Līdz ar Alvila Šaripova izslēgšanu viņš automātiski tiktu izslēgts arī no Latvijas Draudžu savienības padomes. Tomēr pēdējais draudzes padomes lēmums atlikt lemšanu nozīmē, ka vēl iespējams meklēt kādus citus risinājumus.


Materiālu sagatavoja A.Tomsons
Dalīties Google Plus

VA redakcija:

"Vēstis adventistiem" ir neatkarīga Septītās dienas adventistu izveidota platforma, lai ziņotu par norisēm adventistu draudzēs Latvijā un pasaulē, kā arī notikumu tendencēm sabiedrībā.
Mēs ļoti priecātos, ja Tu, mūsu lasītāj, sāktu ar vien vairāk domāt - kas, kā un kapēc?
    Blogger komentāri
    Facebook komentāri

0 comments :

Ierakstīt komentāru